Praca w hotelu z wykorzystaniem systemu rezerwacji

Pracownicy hoteli mają często niezwykle zróżnicowaną pracę. W godzinach porannych często odpowiadają za ekspresowe przygotowanie obiektu hotelowego do przyjęcia nowych gości. Popołudniami podczas przyjęcia nowych gości praca w hotelu staje się lżejsza, by wieczorem znów nabrać tempa. Współczesne rozwiązania technologiczne – systemy rezerwacyjne i programy do wsparcia personelu hotelowego pomagają w szybkim wykonaniu swoich obowiązków.

Nowoczesne programy przeznaczone do obsługi rezerwacji skutecznie uprościły zarządzanie bazą danych, dlatego zrozumiałe jest, że hotele które jeszcze nie zainwestowały w taki system chcą to zrobić jak najszybciej.

Podstawowe zalety systemu rezerwacji hotelowych

recepcja hotelu

Przygotowanie do podróży

Przede wszystkim system rezerwacji hotelowych online sprawia, że wystarczy zgłosić hotel do kilku różnych serwisów i następnie nie trzeba nawet ponosić dodatkowych kosztów związanych z reklamą, bo można liczyć na to, że klienci i tak znajdą obiekt hotelowy i następnie złożą w nim rezerwację na nocleg. Oczywiście, jeśli komuś zależy na większej liczbie klientów, może dodatkowo samodzielnie reklamować swój obiekt. Dobry system rezerwacji pokoi hotelowych jest do tego przydatny chociażby po to, aby nie zdublowały się terminy rezerwacji klientów i żeby przypadkiem nie doszło do sytuacji, że jeden pokój został zamówiony przez dwie osoby w tym samym czasie, bo to doprowadziłoby to niepotrzebnych nerwów.

W praktyce jednak udaje się tego niknąć bardzo łatwo, gdy tylko inwestuje się w system rezerwacji hotelowych, który rzeczywiście spełnia swoje zadanie. Jego obsługa jest w dodatku bardzo intuicyjna.

-Oprogramowanie instalowane przez hotele z mniejszą ilością pokoi również umożliwia obsługę tzw. API systemów rezerwacji hotelowych online. Strony do prezentowania ofert hotelowych takie jak Tripadvisor, HRS, Booking posiadają odpowiednie wejście obsługiwane przez programy komputerowe. Dzięki obsłudze tej komunikacji programy takie jak HotelIN  Resgo czy KWHotel,   umożliwiają synchronizowanie informacji o dostępnych pokojach i cenach obiektów noclegowych pomiędzy poszczególnymi systemami – odpowiada Piotr Miś, specjalista IT.

Należy pamiętać, że posiadając wiele kont na różnych serwisach rezerwacyjnych musimy je synchronizować.